Kúpele Teplice nad Bečvou predstavujú ponuku liečebných pobytov na rok 2012

Voda v kúpeľoch Teplice nad Bečvou pomáha pri liečbe rôznych zdravotných problémov najmä vďaka obsahu oxidu uhličitého. Liečebné účinky tejto vody boli objavené už v dávnych dobách a používajú sa až dodnes.

Bublinky, ktoré neustále vyvierajú na hladinu vody, nielen príjemne šteklia vašu pokožku, ale navyše pomáhajú rozširovať cievy a tým zlepšovať cirkuláciu krvi v tele. Preto sa počas kúpeľa uvoľňujú svaly a celý organizmus relaxuje. Kúpele Teplice nad Bečvou však na ozdravenie a regeneráciu tela ponúkajú oveľa viac ako tento kúpeľ.

Zdravé srdce

Ak máte problémy so srdcovo cievnymi ochoreniami alebo ochoreniami pohybového aparátu, liečebný pobyt Zdravé srdce je určený práve pre vás. Smerodajnou je vstupná lekárska prehliadka a konzultácia s doktorom. Jej výsledkom bude zostavenie individuálneho liečebného plánu s troma procedúrami denne.

Pobyt je zameraný na regeneráciu a zotavenie po infarkte srdcového svalu, hypertenzii, ischemickej chorobe dolných končatín. Ďalej je určený aj pre zdravých ľudí trpiacich nadváhou, metabolickým syndrómom alebo inými rizikovými faktormi, ktoré sa týkajú kardiovaskulárneho aparátu.

Manager individual

Každodenný stres, práca, žiadny voľný čas, workoholizmus – takýto hektický život je nebezpečný a je s ním spojené veľké riziko vzniku srdcovej alebo mozgovej príhody. Cieľom pobytu Manager individual je predchádzať týmto rizikovým stavom, preto je jeho súčasťou aj špeciálna lekárska prehliadka pod dohľadom odborníkov. Po nej si môžte vybrať z množstva liečebných alebo relaxačných procedúr a tak dať svojmu telu potrebnú dávku oddychu.

Liečba pohybového aparátu

Ďalší druh pobytu sa sústreďuje na odbúranie bolestí a problémov s kĺbmi. Jeho hlavnou náplňou je kúpeľ v minerálnej vode, ktorý má na pohybový aparát veľmi priaznivé účinky. Masáž vám uvoľní stuhnuté svalstvo, zábal zregeneruje unavenú pokožku a telesné cvičenia pod dozorom pôsobia na kĺby ako rehabilitácia. Po absolvovaní tohto pobytu sa budete cítiť zrelaxovane a uvoľnene.

Edukačný pobyt pre diabetikov

Neoddeliteľnou súčasťou liečby cukrovky je dodržiavanie správnej životosprávy, dostatočný pohybový režim, v prípade obezity aj redukcia váhy. Pod vedením odborných pracovníkov v kúpeľoch Teplice nad Bečvou si osvojíte správne stravovacie návyky a zvyknete si na pravidelnú pohybovú aktivitu.

Vrámci tohto pobytu absolvujete konzultáciu s nutričným terapeutom, ktorý vám objasní základné princípy diabetickej diéty, poradí vám, aké množstvo sacharidov v potravinách je pre vás vhodné, pomôže vám zostaviť jedálniček a odpovie na vaše prípadné otázky. Okrem toho máte na výber zo širokej škály pohybových aktivít v prostredí kúpeľov pod dohľadom odborných rehabilitačných pracovníkov.

Senior 65+

Seniorský pobyt je určený pre záujemcov starších ako 65 rokov. Okrem liečebných procedúr, ktoré navrhne lekár po vstupnej prehliadke, pobyt zahŕňa niekoľko kúpeľov v prirodzenom zdroji minerálnej liečivej vody. Tieto kúpele znižujú krvný tlak a ovplyvňujú rozširovanie ciev. Po tepelnom zábale alebo elektroliečbe vás budú unavené kĺby bolieť omnoho menej.

Vitalita

Ak nemáte žiadne vážnejšie zdravotné problémy a radi športujete, určite vás zaujme niektorý z troch balíčkov, ktoré sú určené na posilnenie vitality, imunity a fyzických schopností. Ak túžite po redukcii hmotnosti a chcete sa zbaviť tuku v problémových partiách, balíček Vacushape je pre vás správnou voľbou.

Pre zdatnejších je pripravený balíček polárium so vstupom do fitnescentra a pre všetkých bez ohľadu na vek, či fyzickú zdatnosť je určený balíček Nordic walking s profesionálnym trénerom. Ku každému balíčku je samozrejmosťou relaxačný kúpeľ, masáž a zábal.

Okrem liečebných pobytov ponúkajú kúpele Teplice nad Bečvou aj rôzne relaxačné pobyty. Dámy sa môžu prísť skrášliť, ostatní záujemcovia môžu oddýchovať vo wellnesse, alebo si spraviť predĺžený víkend plný relaxu.

Pridaj komentár