Kúpele Číž a ich kúpeľné pobyty

V južnej časti stredného Slovenska sa nachádzajú kúpele Číž, ktoré sú známe už viac ako 100 rokov. Liečivý zdroj týchto kúpeľov tvoria pramene jódovo-brómovej vody, ktorá patrí medzi vzácnosti Európy. Kúpeľné domy sú obklopené krásnym zeleným parkom, ktorý je ideálny na prechádzku.

Jód pomáha zvyšovať hladinu vápnika v krvi a tým aj jeho ukladanie do kostí, čo sa využíva najmä pri osteoporóze, osteonekróze. Vody s obsahom jódu rozpúšťajú hlieny a uľahčujú jeho vykašliavanie, preto sú účinné aj pri liečbe chorôb dýchacích ciest. Navyše, jód má aj antisklerotické a protizápalové účinky.

Využíva as aj pri liečbe sklerózy multiplex. Minerálne pramene majú priaznivé účinky aj pri liečbe ženských a nervových chorôb, chorôb z povolania, ale aj pri problémoch s pohybovým ústrojenstvom.

Celý areál kúpeľov ponúka veľa športových či kultúrnych možností. Veľa zábavy sa dá zažiť vo vonkajších bazénoch, zacvičiť sa dá či už v posilňovni alebo v telocvični, na bowlingu, na tenisových a golfových ihriskách. K dispozícii je aj kúpeľná knižnica, galéria a výstava miestneho drevorezbára. Samozrejmosťou je wellness a saunový svet.

V blízkosti kúpeľov sú hrady, múzeá, jaskyne a rôzne miesta, do ktorých sa organizujú skupinové zájazdy. V kúpeľoch sa pravidelne organizujú aj rôzne spoločenské a kultúrne podujatia ako sú tanečné večery, vystúpenia a tiež aj výstavy.

Kúpele Číž ponúkajú širokú škálu pobytov. Môžete tu zájsť a spraviť si predĺžený víkend plný relaxu a oddychu, pre ťažkopracujúcich je v ponuke rehabilitačný pobyt, pre seniorov je pripravený pobyt, ktorý prospeje zdraviu tela i ducha za výbornú cenu.

Pridaj komentár