Kúpele Sliač a ich liečebné pobyty

V kúpeľoch Sliač nájdete jediný stredoeurópsky zdroj prameňov s vysokým obsahom oxidu uhličitého. Tieto kúpele sa nachádzajú medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Prioritne sa tu liečia ochorenia srdcovo-cievneho charakteru a problémy s pohybovým ústrojenstvom, ale aj ženské problémy a problémy s močovými cestami. Kúpele Sliač sú známe už vyše 750 rokov.

Kúpele sa venujú pacientom s tzv. civilizačnými chorobami, napríklad vysoký krvný tlak, artérioskleróza, ďalej stavy po reumatickom zápale srdcového svalu, po operáciách srdca a ciev, a tak ďalej. Pacienti po infarkte myokardu sa tu zotavujú veľmi dobre, taktiež aj liečba ischemickej choroby srdca, či choroby tepien dolných končatín je tu veľmi účinná.

Kúpele využívajú liečivú silu piatich prameňov, pričom najvýdatnejší je prameň s názvom “Kúpeľný prameň”. Využíva sa na všetky vodné liečebné procedúry. Ostatné pramene Štefánik, Bystrica, Lenkey a Adam sú menej výdatné a používajú sa najmä ako zdroj pitnej vody. Zaujímavosťou je, že z prameňa Adam voda nevyviera, ale erupuje v pravidelných intervaloch.

Okrem liečebných pobytov sú v kúpeľoch Sliač k dispozícii aj relaxačné pobyty, ktoré sa zameriavajú na oddych, wellness, skrášlenie, či vyplnenie voľného času na Silvestra alebo strávenie pekných romantických chvíľ so svojou polovičkou. Pre penzistov je tu špeciálna ponuka Seniorský pobyt, počas ktorého vám lekár po prehliadke odporučí dve procedúry denne za výhodnú cenu.

Pridaj komentár