Kúpele Tatranská Kotlina a ich liečebné pobyty

Pre návštevníkov sanatória Tatranská Kotlina je pripravené množstvo procedúr a služieb. Medzi základné patria – oddych v relaxačnom bazéne, saune či vírivke, zacvičiť si môžte v posilňovni alebo telocvični, zahrať biliard, zajazdiť si na bicykloch a mnohé iné. Od ostatných kúpeľov sa odlišujú tým, že ponúkajú speleoterapiu – dýchacie cvičenie v Belianskej jaskyni. Prostredie kúpeľov Tatranskej Kotliny je vhodné na liečbu astmy, alergií a rôznych iných respiračných problémov.

Vďaka nízkej nadmorskej výške sa tu môžu bez ťažkostí liečiť aj pacienti so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Bezbariérový prístup je vhodný aj pre ľudí s ťažkým postihnutím. Ponúkajú rôznu úroveň ubytovania – od apartmánov cez hotelové ubytovanie až po turistický štandard. Súčasťou areálu kúpeľov sú aj potraviny a turistické informačné centrum.

Tieto kúpele ponúkajú novinku v terapii sennej nádchy – Rhinolight. Je to klinicky overená metóda, ktorej podstatou je fotoliečba sliznice nosa pomocou svetla špeciálneho zloženia. Po dennom absolvovaní týchto pár minútových procedúr počas pobytu v kúpeľoch sa dosahujú skvelé výsledky.

Kúpele Tatranská Kotlina nemajú iba liečebné pobyty. V prostredí Tatier si môžte vychutnať relax a pokoj, ktoré ponúka čistá príroda. Stačí si vybrať niektorý z relaxačných pobytov, ktoré obsahujú mnoho zaujímavých  wellness procedúr. Okolie kúpeľov ponúka tiež veľa zážitkov – prejdite sa na bicykli po 12 kilometrovom cyklochodníku alebo si zdvihnite adrenalín v neďalekom SPIDER parku, do ktorého majú zákazníci kúpeľov extra zľavu. Neďaleko sa tiež nachádzajú aj lyžiarske strediská.

16. December 2011 o 8:11 Lenka Vojtašáková · Link
Tagy: , , , , , ,

Pridaj komentár