Slovenské kúpele chcú získať zákazníkov až z Číny

Slovenské kúpele sa rozhodli uspieť aj vo vzdialených krajinách Ázie. V čínskom Pekingu sa už po druhýkrát uskutočnila prezentačná akcia, ktorá podporuje aktivity zahraničného cestovného ruchu pod názvom Slovak Tourist Day 2012. Druhý ročník tejto akcie bol usporiadaný vďaka veľvyslanectvu Slovenskej republiky v Pekingu 17.4.2012.

Aj tento rok tu boli prezentované turistické atrakcie Slovenska. Celá udalosť však bola zameraná na oblasť mestskej turistiky, kúpeľníctva a kongresovej turistiky. Zahájenie akcie mal na starosti veľvyslanec Slovenskej republiky v Pekingu František Dlhopolček. Zo slovenských kúpeľov sa predstavili najmä Kúpele Brusno a Kúpele Trenčianske Teplice. Okrem iného bola súčasťou prezentácie aj ochutnávka originálnej slovenskej kuchyne a slovenských vín.

Cieľom tejto akcie bolo ukázať krásy a kvalitu slovenských turistických zariadení a tým prilákať zákazníkov aj z takejto diaľky. Slovenskí usporiadatelia chcú taktiež získať záujem zahraničných médií a tak rozšíriť propagáciu Slovenskej republiky ako dovolenkovej destinácie. Zúčastnených zaujali aj rôzne možnosti relaxácie v prostredí slovenských hôr. Celkovo sa na udalosti zúčastnilo 115 renomovaných čínskych cestovných kancelárií a médií, leteckých prepravcov a ďalších inštitúcií z oblasti cestovného ruchu.

Slovenské kúpele a wellness zariadenia sa tešia záujmu aj zo zahraničia. Mnohí Slováci a Česi však ani netušia, aké poklady ukrýva ich rodná zem. Ak neviete, kde strávite svoju dovolenku, vyberte si jeden z relaxačných alebo kúpeľných pobytov a zažite neopakovateľné chvíle vo svojej domovine!

9. Máj 2012 o 15:13 Lenka Vojtašáková · Link
Tagy: ,

Pridaj komentár