Celebrity v Kúpeľoch Piešťany

Tento rok oslavuje Hotel Thermia Palace***** v Kúpeľoch Piešťany storočnicu. Tento hotel patrí medzi najluxusnejšie a najhonosnejšie hotely celých kúpeľov. Pri príležitosti osláv tohto významného výročia sa až do 12.júla môžu návštevníci hotela dozvedieť zaujímavé informácie o slávnych osobnostiach, ktoré ho poctili svojou návštevou.

Po chodbách sú rozvešané obrazy s príbehmi ľudí, ktorí sa v Piešťanoch liečili ako aj s príbehmi umeleckých diel, ktoré sa nachádzajú v tomto hoteli a v kúpeľnom dome Irma. Táto výstava je súčasťou celoročnej výstavy s názvon Impresie 1912-2012, ktorá je usporiadaná práve na počesť 100. narodenín Hotela Thermia Palace*****. Spolu s obrazmi a umeleckými dielami budú vystavené aj historické propagačné plagáty a staré kroniky hostí.

Celá výstava sa začala už v januári. Otvorenie Impresií sa nieslo v duchu spomínania na výstavbu hotela a kúpeľného domu Irma. Ďalšie témy a aktivity, ktoré sa už objavili alebo sa objavia v rámci osláv, sú kulinárske podujatia, stretnutie veteránov Zlaté stuhy, dobročinný bál sv. Anny alebo napríklad vinobranie. Výstava bude pokračovať témou Liečba a medicína a na záver to bude Gastronómia, kulinária, kultúra a móda.

Hotel Thermia Palace***** je výnimočný nielen svojou polohou, ale aj vďaka secesnej architektonickej kráse. Je označovaný ako klenot kúpeľov. Tento piešťanský skvost dal vybudovať zakladateľ Kúpeľov Piešťany Ľudovít Winter. Je prvým kúpeľným hotelom na Slovensku, ktorý získal 5 hviezdičiek. Stalo sa tak v roku 2006, kedy hotel prešiel celkovou rekonštrukciou.

Hotel navštívilo obrovské množstvo osobností zo všetkých oblastí – či už z politiky, vedy, umenia alebo športu. Prvým prominentným hosťom bol už krátko po otvorení bulharský cár Ferdinand I. Medzi najvýznamnejšie udalosti, ktoré sa tu udiali bolo stretnutie panovníkov troch Ústredných mocností v priebehu I. svetovej vojny, kde hlavnými aktérmi bol rakúsky cisár Karol I., nemecký cisár Wilhelm II. a bulharský cár Ferdinand I.

Pobudli tu aj indickí maharadžovia s celými sprievodmi, nositeľka Nobelovej ceny Selma Lagerlöfová, prezident Edvard Beneš, Jan Masaryk, z neskorších čias prezidenti Vyšehradskej štvorky, veľvyslanci. Zastavili sa tu aj mnohí slávni herci, medzi nimi Vlasta Burian alebo Nemka Henny Porten. Maliar Alfons Mucha bol takisto hosťom hotela. Venoval mu veľkorozmerný obraz s názvom Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia, ktorý však bol na prelome 20. a 21. storočia odcudzený a v roku 2004 znova nájdený. O tom i množstve iných zaujímavostí bude druhá časť výstavy Impresie 1912-2012.

Zaujíma vás, čo všetko už Hotel Thermia Palace***** počas svojej histórie prežil a koho privítal vo svojich izbách? Navštívte ho aj vy počas kúpeľného alebo relaxačného pobytu v Kúpeľoch Piešťany a užijete si kúsok histórie so skvelými zážitkami plnými relaxu a oddychu.

30. Máj 2012 o 12:36 Lenka Vojtašáková · Link
Tagy: , , ,

Pridaj komentár