Wellness ako životný štýl

K základným procedúram patrí relaxačná masáž s aromatickými olejmi, bylinkové kúpele, inhalácie, oxygenoterapia, lymfodrenáž, rašelinové zábaly, Kvetinová terapia Dr. Bacha, Kneippove zábaly a kúpeleWellness centrá s väčšou kapacitou spolupracujú s odborníkmi – lekármi, fyzioterapeutmi. Procedúry vo všeobecnosti využívajú maximálny benefit z vody. Patria sem bazény, kúpele, vane, rastlinné, aromatické zábaly, škótske streky, multifunkčné sprchy, šliapací chodník s kameňmi s prechodom do studenej vody a podobne.

Wellness procedúry

V každom wellness centre je základom vnútorný a vonkajší bazén, jacuzzi, whirpool, fitness centrum s minimálne 3 – 6 zariadeniami, voľný svetlý priestor na cvičenie, ale aj zariadenia pre aquagymnastiku či solárium. Vo svete je veľmi veľa nových metód – kúpele v šťave z hrozna, čokoládové zábaly, kúpele v kvetoch na Bali, wellness raje na Novom Zélande.

Korením sú novinky a variabilita

V slovenských hoteloch sa wellness zvyčajne obmedzuje na bazény, sauny, masáže, kozmetický salón, zapožičanie bicyklov, palíc na Nordic walking a ponuku exkurzií či niektorých športových aktivít vo svojom regióne. Hotely majú vo svojich programoch často pobyty pre ženy zamerané na štíhlu líniu, krásu a zdravie, prípadne týždeň s jogou či s iným cvičením.

Na Slovensku je zatiaľ málo wellnes hotelov, ktoré ponúkajú aj niečo viac. V zahraničí majú wellness centrá a hotely v ponuke rôzne špeciálne balíky, napríklad Detoxikačný program, Škola zdravej kuchyne, Nordic walking, Pilates pre ženy,… Aj muži však majú svoje dni. Prebuďte svoj šiesty zmysel…. Meditácie, ajurvéda, thajské masáže, lávové kamene, drahokamy a polodrahokamy – to všetko sú novinky, ktoré začínajú wellness hotely ponúkať. Nestačí však technika, ale prepracovaný systém využitia, technológia pochádzajúca z originálnej krajiny.

Po uvoľnení byť aj beauty

Jedným z hitov ajurvédy je masáž teplým sezamovým olejom. Podporuje totiž prekrvenie a povzbudí krvný obeh. Aj vaša duša z takejto masáže profituje. Počas nej sa odbúravajú stresové hormóny a naopak, telo uvoľňuje endorfíny, hormóny šťastia. S výbornou relaxáciou príde aj dobrá nálada. Ak si práve nemôžete dopriať takúto masáž z rúk odborníka, skúste masáž nôh alebo rúk mierne ohriatym olejom doma. Taktiež cvičenie jogy nie je len módnou záležitosťou. Je pravda, že mnoho ľudí praktizujúcich jogu ju vyskúšalo spočiatku práve kvôli tejto móde. Avšak ten, kto to skúsil a prenikol do niektorých tajov jogy, si ju nemôže vynachváliť. Jedným z posledných trendov je power-joga.

Pokožka nie je len našou vizitkou. Je to aj náš najväčší orgán, zasluhuje si preto našu pozornosť a starostlivosť. Nielen naša tvár potrebuje pravidelnú pleťovú masku. Ak máte možnosť, vyskúšajte si bahenný zábal v niektorom kozmetickom štúdiu, alebo v kúpeľoch. Existujú aj domáce verzie, ktoré si vychutnáte v pohodlí svojho domova. Pleťové bahenné masky sú na trhu bežne k dispozícii. Neobmedzujte sa len na tvár. Aj krk, dekolt, ramená, chrbát, alebo aj iné problematické partie vášho tela mimoriadne ocenia takúto starostlivosť. Pleť odľahčia aj aromatické pílingové gély, predovšetkým vo chvíľach, keď nemáte na hýčkanie mnoho času. Wellness prípravky možno kúpiť na každom kroku, je preto len na vás, aby ste si vyhradili chvíľu času a venovali sa nielen svojmu telu, ale aj duši.

3. Jún 2012 o 8:23 Jana Rusinková · Link
Tagy: ,

Pridaj komentár