Leto v Čadci – kultúra, zábava a relax

Čadca si na tento rok pripravila mnoho skvelých akcií! Toto leto sa tu rozhodne nebudete nudiť. Vyberte si Čadcu ako svoju dovolenkovú destináciu a užite si tu skvelý dovolenkový pobyt! Počas horúcich letných dní bude ešte teplejšie na kultúrnych podujatiach, ktoré odštartujú už 23. júna. Vtedy je totiž naplánované zapálenie jánskej vatry spolu s vystúpeniami folklórnych a hudobných zoskupení, ale aj sólistov. Táto udalosť prinesie aj jednu novinku – súťaž vo varení guláša s názvom Čadčiansky kotlík.

Kultúrne leto v Čadci pokračuje horúcou Kubánskou nocou hneď o týždeň, 30. júna. Tu na vás čaká pestrá zostava spevákov a tanečníkov. Samozrejmosťou bude program plný zábavy, hudby a tanca, súťaž v tanci limbo na piesočnatej pláži a mnoho iného. Môžete sa tešiť na také kapely ako Los del Caiman, Caribe, Azucar Cubana, Batatimba, tiež aj na populárneho kubánskeho speváka Eusébia Nicolasa Mena alebo tanečnú skupinu Gruppo Caliente.

Celý trojmesačný cyklus bude pokračovať júlovou letnou školou plávania, ktorej sa môžu zúčastniť deti do 15 rokov od 3. do 17. júla. Druhá júlová sobota bude venovaná podujatiu s názvom Kysucké stretnutie trabantistov. V pondelok 16. júla sa bude konať vernisáž výstavy Čadca objektívom cudzincov. Ďalšia júlová nedeľa (22. júla) bude patriť Dychovej hudbe NADLIČANKA, kedy sa odohrá koncert populárnej slovenskej dychovej hudby pod vedením Júliusa Pauličku v zostave 12 muzikantov a 4 spevákov.

Priaznivci dobrých filmov sa môžu tešiť na letné večerné premietania. Kino pod hviezdami si budete môcť vychutnať od 23. júla do 4. augusta. Medzi tým (29. júl) vás svojou tvorbou očarí ŽIARINKA – 35-členný mandolínový súbor z Nesluše, ktorý uvedie známe populárne skladby, ľudové a sakrálne piesne, výber z klasickej hudby aj obľúbené filmové melódie.

Prvú augustovú nedeľu (5. august) si na svoje prídu aj milovníci jazzu. O 17.00 sa predstaví Sherpa Band a o hodinu na to vystúpi Lukáš Oravec Quartet. Ide o koncert jedinečných slovenských hudobných zoskupení s bohatým repertoárom svetoznámych skladieb rôznych žánrov s osobitým dôrazom na jazz pre milovníkov dobrej zábavy a kvalitnej hudby.

August bude pokračovať hudobným večerom so známou čadčianskou kapelou a jej hosťami. Svoje kvality a talent budú prezentovať Crown Band Štefana Matáka a Kysucká Muzika. Celé kultúrne leto v Čadci vyvrcholí 2. ročníkom festivalu revivalových hudobných skupín – Revival Night Čadca 2012. Príďte si vypočuť skupiny Team – revival, Queen-Queenie-revival, Metalica – revival a Michala Davida – revival!

Príďte sa zabaviť do Čadce! Komfortné ubytovanie a služby vám ponúka Wellness Hotel Husárik, kde sa nielen vyspíte doružova, ale aj zrelaxujete svoj unavený organizmus. Ženy tu môžu aj omladnúť a nechať sa hýčkať počas skrášľovacieho pobytu! Letné večery si okoreníte účasťou na spomenutých podujatiach a tak si užijete skvelú letnú dovolenku plnú relaxu a skvelej zábavy!

22. Jún 2012 o 10:18 Lenka Vojtašáková · Link
Tagy: ,

Pridaj komentár