Prvé kúpele, ktoré liečili aj urologické ochorenia, sú Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice sú známe najmä typickým zložením liečivej vody, ktoré pomáha v liečbe ochorení pohybového aparátu, tráviaceho traktu, neurologických, onkologických, urologických a gynekologických ochorení či chorôb z povolania. Práve tieto kúpele patria medzi najstaršie kúpele, ktoré liečia problémy urologického charakteru.

V minulosti sa účinky tejto vody nepoužívali iba na liečenie šlachty a kráľov, ale aj pre chudobných ľudí a bedárov. Horúce pramene najskôr slúžili ako liek na ťažkosti s pohybovým aparátom, neskôr sa však liečivé a regeneračné efekty prejavili aj na močových cestách. Minerálna voda Kúpeľov Turčianske Teplice je známa po celom svete – chodia sem hostia z Nemecka, Rakúska, Poľska, Čiech, Maďarska, ba dokonca aj z Ruska a Sibíru.

V kúpeľoch sa okrem iných procedúr využívajú aj pitné kúry, ktoré priaznivo pôsobia pri poruchách tráviaceho traktu, zápaloch močových ciest či prostate alebo osteoporóze. Každý deň si tu kúpeľní hostia a miestni obyvatelia môžu ísť nabrať z voľne prístupného areálu kúpeľov vodu z prameňov, ktoré vyvierajú z hĺbky až 62,5 metra a 34 metrov. Táto termálna voda vyviera priamo do niektorých bazénov. Najteplejší je červený bazén, preto sa tu voda musí ohrievať na 39-39,5°C.

Pramene Kúpeľov Turčianske Teplice sa dajú charakterizovať ako stredne mineralizované, pričom ich celková mineralizácia predstavuje 1508-1514 miligramov na liter. Obsahujú síranovo-hydrauhličitanové, vápenato-horečnaté, hypotomické zložky a taktiež majú zvýšený obsah fluoridového iónu. Každý prameň sa líši odchýlkami v mineralizácii. Teplota tejto vody sa pohybuje okolo 44-45°C. V týchto kúpeľoch môžete absolvovať podvodné masáže, škótske streky, rôzne vírivé kúpele, elektroliečba či zábaly s kysličníkom uhličitým, fyzioterapia aj psychoterapia.

Vyberte si jeden z kúpeľných alebo relaxačných pobytov v Kúpeľoch Turčianske Teplice a zažite nezabudnuteľné zážitky počas relaxačných procedúr!

25. Jún 2012 o 15:33 Lenka Vojtašáková · Link
Tagy: ,

Pridaj komentár