Kúpele Brusno pripravujú Muzikálový festival 2012

Kúpele Brusno sa podujali zorganizovať akciu, ktorá sa inde len tak nevidí. V dňoch 24. a 25. augusta sa tu bude konať Muzikálový festival 2012, ktorý zvýrazňuje najmä muzikálovú tvorbu, no nezabúda ani na predchocov tohto žánra – operetu, kabaret a šansón. Tento dvojdňový maratón privíta mnohé zvučné mená ako je Bára Basiková, Katarína Hasprová, Marcela Leiferová, Soňa Valentová či Ján Koleník a tak ďalej. Moderátormi budú obľúbení Roman Pomajbo a Marcella Molnárová.

Budete si môcť vychutnať známe piesne z muzikálov Fidlikant na streche, Cigáni idú do neba, West Side Story, Kabaret a iné. Divadlo Andreja Bagara uvedie prierez pôvodného slovenského muzikálu Adam Šangala. Tento ročník prináša aj jednu novinku – spevácku súťaž o Brusniansku Brusnicu – Muzikálový talent 2012. Súťaž chce takto objaviť a podporiť mladé výrazné talenty. Súčasne poskytuje prehľad o súčasnej muzikálovej tvorbe slovenských javísk.

Prihlásilo sa 26 záujemcov. Porota si v pondelok 25. júna vybrala 15 semifinalistov, ktorí možno budú mať šancu vystúpiť pred publikom, kde zvykne byť až 1500 divákov. Väčšina interpretov to považuje za dosť veľkú udalosť, pretože to nie je najmenšie číslo. Navyše ide o spevákov, ktorí ešte veľmi mladí – buď sa umeniu venujú na konzervatóriách a umeleckých školách alebo iba tak doma. Víťaz získa úlohu v najbližšie pripravovanom muzikáli v Divadle Andreja Bagara v Nitre.

Muzikálový Talent 2012 je spevácka súťaž pre neprofesionálnych muzikálových spevákov. Takýmto spôsobom organizátori môžu nájsť nové hviezdy do svojich muzikálov, dať im priestor na úspech, podporiť ich a tak im pomôcť na ceste za profesionálnou kariérou muzikálového speváka alebo speváčky. Ak máte 16 až 26 rokov, ste občan Slovenskej republiky, myslíte si, že na to máte, aj keď ste nikdy predtým nestáli na divadelných alebo pódiových doskách a neživíte sa spevom, príďte zistiť, čo je vo vás!

Kúpele Brusno sú zaujímavou destináciou počas celého roka. Zoberte si dovolenku v práci a zájdite si tu na rekondičný alebo relaxačný pobyt a užívajte si dokonalý relax!

20. Júl 2012 o 8:47 Lenka Vojtašáková · Link
Tagy: , ,

Pridaj komentár